DJI i WOŚP na Pol’and’rock Festival 2018

18 - 12 - 2018

DJI wraz z polskim dystrybutorem – firmą Dilectro, oraz DJI Academy są partnerami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od półtora roku. Dronowa ekipa DJI po raz pierwszy zawitała na Woodstock rok temu. Na początku 2018r. wzięła udział w Finale WOŚP, na Placu Defilad i przekazała sprzęt do użytku Fundacji. W sierpniu tego roku zespoły czuwały nad bezpieczeństwem na festiwalu.  O tym co się dokładnie działo przeczytacie poniżej.

Choć był to drugi festiwal DJI i DJI Academy pod auspicjami WOŚP to DJI  po raz pierwszy  wystąpił w nowym charakterze. W minonym roku chiński producent dronów i gimbali skupił się na testach nowego stabilizatora – Ronina 2. To właśnie podczas Pol’and’Rock 2017 ten profesjonalny gimbal został po raz pierwszy użyty w Polsce. W strefie prasowej, dziennikarze mogli wypożyczyć stabilizatory Osmo Mobile, a nasi specjaliści pomogli poznać drony DJI i ich funkcje.

Po zeszłorocznych doświadczeniach, w tym roku DJI, DJI Academy i Dilectro postanowiły mocniej zaangażować się w tworzenie i zabezpieczanie wydarzenia. Na potrzeby festiwalu został wybrany najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt DJI – dron Matrice 210 RTK wraz z kamerą termowizyjną XT2 i kamerą z trzydziestokrotnym zoomem optycznym – Z30. Dron DJI jako jedyny podczas całego festiwalu otrzymał zgodę na loty w zamkniętej strefie powietrznej ROL. Do jego zadań należała kontrola przepływu festiwalowiczów, poszukiwanie potencjalnych zagrożeń, a także pilnowanie bezpieczeństwa, wspierając przy tym służby WOŚP.

Podczas festiwalu zespół DJI udostępnił służbom WOŚP, nowe urządzenie – DJI Aeroscope, którego zadaniem jest wykrywanie dronów w powietrzu oraz lokalizowanie ich operatorów. Nadzór nad lotami dronów, szczególnie w zamkniętej przestrzeni ROL jest bardzo ważny. Dilectro jest jedynym dystrybutorem tego sprzętu w Polsce.

Zobacz film:

Następny wpis  >
<  Poprzedni wpis
Masz pytania?

Kontakt
DJI Enterprise
Bezpieczeństwo Publiczne

Łukasz Grzelak
Tel:  881 726 664
lukasz.grzelak@dilectro.pl
DJI Enterprise
Kamil Plewka
Tel:  881 726 601
kamil.plewka@dilectro.pl
DJI Enterprise
Wdrożenia

Konrad Czarnecki
Tel:  733 430 090
konrad.czarnecki@dilectro.pl
Szkolenia DJI Academy
Tel:  881 726 700
szkolenia@flyandfilm.pl
Serwis
Radosław Bronakowski
Tel:  881 726 642
serwis@dilectro.pl