Dron Matrice 210 do akcji ratowniczo-gaśniczych w Państwowej Straży Pożarnej

20 - 12 - 2018

DJI Matrice 210

20 grudnia 2018 Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej wyposażyła 11 Komend w BSP (drony) Matrice 210 do akcji ratowniczo-gaśniczych.

Dilectro autoryzowany dystrybutor DJI i FLIR dostarczył 11 jednostek w.w wielowirnikowców wraz z kamerami termowizyjnymi XT2 i ultra zoom Z30, które posłużą Straży Pożarnej w przeprowadzaniu bezpiecznych akcji ratowniczych.

Kamera XT2 w obudowie odpornej na warunki atmosferyczne to połączenie zaawansowanego radiometrycznego czujnika temperatury FLIR i czujnika wizualnego 4K – wszystko zintegrowane z potężnymi platformami dronowymi DJI.

Zenmuse xt2

 

Przykład zastosowania platformy dronowej w Kandzie.

Winnipeg Fire Paramedic Services wykorzystuje drony do zwiększonej świadomości sytuacyjnej strażaków.
Straż Pożarna uruchamia program Drone w celu bardziej efektywnego działania misji

Miasto Winnipeg zamieszkuje 72700 mieszkańców, znana z ogromnych atrakcji kulturalnych, po jedno z najdłuższych naturalnie mrożonych lodowisk na świecie, Winnipeg jest stolicą i największym miastem Manitoba w Kanadzie.
Późną jesienią tego roku, w poniedziałek 22 października 2018 roku, Winnipeg doświadczył wybuchu pożaru w strefie przemysłowej przylegającej do miasta w gminie Springfield.

Powodując zamknięcie drogi w Springfield, pożar wysłał w powietrze smugi gęstego, czarnego dymu i toksycznego smrodu, który doprowadził do ewakuacji i postawił tysiące pod rozkazami pozostania w domu.

Według świadków, ogień zaczął się w fabryce asfaltu na Day Street około 10 rano, ale dzięki wysiłkom załóg strażackich w Winnipeg, wraz z załogami z Springfield, władz lotniska w Winnipeg, sił zbrojnych Kanady 17 Wing i wielu innych agencji, ogień został zgasić późnym popołudniem, zanim doszło do kolejnych szkód.

Oprócz wysiłków podejmowanych przez ekipy straży pożarnej, nie można przeoczyć, w jaki sposób ich użycie technologii dronów odegrało kluczową rolę w utrzymaniu ognia. W rzeczywistości, szef straży pożarnej, John Lane z Sanitarnego Pogotowia Winnipeg, wyraził, że ich główny operacyjny dron – DJI Matrice 200 – był integralną częścią pomocy załogom utrzymywania ognia – który zagrażał około 4 milionom litrów oleju asfaltowego – przed rozprzestrzenianiem się.

“Trudno sobie wyobrazić, jak byśmy to zrobili bez tej perspektywy lotu”, skomentował Chief Lane. “To było instrumentalne w dostarczaniu naprawdę wysokiej jakości informacji, których nie moglibyśmy zobaczyć w żaden inny sposób.”
Z powodu wielu korzyści operacyjnych, wydajności i bezpieczeństwa, coraz więcej publicznych agencji bezpieczeństwa zaczyna wprowadzać technologię dronową do swojej działalności. W rzeczywistości, według ostatnich badań, ponad 900 strażaków, policja i agencje ratunkowe obecnie posiadają i używają dronów w swoich działaniach – i dlatego – nie ma nic przeciwko temu, aby agencja bezpieczeństwa publicznego, taka jak Winnipeg Fire, również zawierała drony w swoich operacje.

 

Zwiększona świadomość sytuacyjna podczas misji.

Serce fabryki asfaltu z Day Street mieściło się w sześciu zbiornikach o pojemności 100 000 litrów w fabryce, ale lokalizacja tych zbiorników – położonych między czterema większymi pojemnikami, w których trzymano trzy miliony litrów łatwopalnego płynu – sprawiła, że dostanie się do ognia było trudne i niebezpieczne.
Tam dron stał się potężnym narzędziem. Dzięki zdjęciom lotniczym ekipy strażackie były w stanie wskazać płomienie specjalną pianką stosowaną do wypalania paliw płynnych.
Wykorzystując drony DJI Matrice 200 Series, członkowie WFPS byli w stanie zgasić kolejny poważny pożar w pożarze nasion w Dawson Road dwa tygodnie po pożarze asfaltu.

“Dron zmienił grę “przy obu incydentach. Zapewnił on bezcenną informację i świadomość. “, Powiedział Scott Wilkinson, starszy oficer Akademii WFPS i programista i menedżer programu w dziale UAV.
“Podczas obu incydentów dron był w stanie zapewnić widok z lotu ptaka, którego dowódcy umieszczeni w dystalnych miejscach nigdy nie mogliby zobaczyć – pozwalając im na lepsze zrozumienie sytuacji, ocenę skuteczności rozmieszczenia zasobów i taktyki oraz zarządzanie odpowiedzialnością. Poziom świadomości sytuacyjnej zapewnianej przez drona nie mógł zostać osiągnięty w żaden inny sposób. ”

Podróż w kierunku rozpoczęcia udanego programu dronowego.
WFPS jest pierwszym programem dronów ratowniczych w Kanadzie, który zapewnia całodobową i natychmiastową reakcję na incydenty przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Dzięki ponad 910 amerykańskim agencjom bezpieczeństwa publicznego, które wprowadzają drony do codziennych przepływów pracy, agencje kanadyjskie są stosunkowo nowe w zakresie stosowania dronów, ale szybko nadrabiają zaległości.
WFPS zainicjował program dronów jesienią 2016 r. Z początkowym dofinansowaniem z dotacji na innowacje z miasta Winnipeg oraz szkoleń od InDro Robotics, kanadyjskiego dostawcy usług UAV, specjalizującego się w pomocy podmiotom bezpieczeństwa publicznego w szkoleniach, standardowych procedurach operacyjnych i wielu innych.
Dla początkujących lotników, a nawet dla początkujących pilotów dronów komercyjnych, uruchomienie programu dronowego, szczególnie dla publicznych agencji bezpieczeństwa, może być zniechęcającym i długotrwałym procesem, ponieważ jest o wiele bardziej skomplikowany niż kupowanie dronów konsumenckich i uzyskiwanie ich na niebie. . Ale dzięki pomocy doświadczonego partnera, takiego jak InDro Robotics, który jest dobrze obeznany z różnymi przepisami, procedurami i szkoleniami, zajęło to około 18 miesięcy, zanim WFPS pomyślnie skonfiguruje program dronowy i zacznie działać na dużą skalę.

Następny wpis  >
<  Poprzedni wpis
Masz pytania?

Kontakt
DJI Enterprise
Bezpieczeństwo Publiczne

Łukasz Grzelak
Tel:  881 726 664
lukasz.grzelak@dilectro.pl
DJI Enterprise
Kamil Plewka
Tel:  881 726 601
kamil.plewka@dilectro.pl
DJI Enterprise
Wdrożenia

Konrad Czarnecki
Tel:  733 430 090
konrad.czarnecki@dilectro.pl
Szkolenia DJI Academy
Tel:  881 726 700
szkolenia@flyandfilm.pl
Serwis
Radosław Bronakowski
Tel:  881 726 642
serwis@dilectro.pl