Mavic 2 Enterprise – Dron do akcji specjalnych

17 - 01 - 2019

Mavic 2 Enterprise przynosi możliwości dla każdego profesjonalisty, z zoomem, modułami, zwiększonymi zabezpieczeniami i ochroną przestrzeni powietrznej.

DJI, światowy lider w dziedzinie dronów cywilnych i technologii obrazowania lotniczego, zaprezentował Mavic 2 Enterprise, przenośny profesjonalny dron z wyjątkowo potężnymi funkcjami zaprojektowanymi dla przedsiębiorstw, rządów, instruktorów i innych profesjonalistów, którzy potrzebują niezawodnego narzędzia codziennego użytku, które pomaga lepiej wykonują swoją pracę.

Zaprojektowany dla firm, które starają się przekształcić swoją działalność za pomocą technologii dronowej, Mavic 2 Enterprise oferuje wyjątkowo kompaktową i składaną konstrukcję z szeregiem zaawansowanych akcesoriów, które zwiększają możliwości użytkowników podczas operacji, takich jak gaszenie pożarów, w sytuacjach kryzysowych i inspekcjach.

“DJI stworzył drona, który udostępnia zaawansowaną technologię każdemu przedsiębiorstwu i rewolucjonizuje sposób wykonywania swojej pracy” – powiedział prezydent DJI, Roger Luo. “Mavic 2 Enterprise to najsilniejszy na świecie komercyjny dron, zaprojektowany specjalnie do zaspokojenia potrzeb operacyjnych naszych partnerów branżowych, a także firm, które właśnie teraz przygotowują się do korzystania z zalet technologii dronowej. Sprzęt i oprogramowanie DJI wyznaczają standardy dla innowacji lotniczych na całym świecie, a Mavic 2 Enterprise to najbardziej kompaktowe, wydajne, niezawodne i bezpieczne narzędzie, które pomaga profesjonalistom w integracji dronów z ich działaniami.”

 

Potężna kamera z 2-krotnym zoomem optycznym i 3-krotnym zbliżeniem cyfrowym
Mavic 2 Enterprise przenosi wysokiej rozdzielczości 12-megapikselowy aparat, który jest stabilizowany przez trójosiowy gimbal, zapewniając płynne i stabilne wideo i obrazy. Zaprojektowany do dynamicznych operacji, kamera rozszerza zmysł wzroku pilota dzięki możliwości 2x optycznego i 3x cyfrowego zoomu. Ta technologia zoomu znacznie poprawia zdolność dronów do identyfikowania i kontrolowania niebezpiecznych lub trudnych obszarów, a także do pomocy służbom ratowniczym w ochronie życia i mienia.

 

 

 

Modułowe narzędzie zwiększające możliwości technologii Drona
Mavic 2 Enterprise pozwala bezpiecznie montować nowe akcesoria DJI do korpusu i jest obsługiwany za pomocą aplikacji. Te akcesoria otwierają nowe ścieżki dla pilotów do komunikowania się i pracy z powietrza, przenoszenia dronów poza narzędzia obrazowania i konfigurowania platform, które zwiększają produktywność anten.

 

Akcesoria Mavic 2 Enterprise obejmują:

· Reflektor M2E – Podwójny reflektor o jasności 2400 lumenów pomaga operatorom w wykonywaniu misji w ciemnych lub słabo oświetlonych obszarach. Reflektor jest idealny do zastosowań poszukiwawczo-ratowniczych, a także inspekcyjnych.

· Głośnik M2E – głośnik z maksymalną rozdzielczością 100 decybeli (odległość 1 m) pozwala pilotom odtwarzać do 10 niestandardowych nagrań głosowych na żądanie, zapewniając kanał komunikacyjny dla osób znajdujących się w pobliżu, który może być krytyczny podczas ratunkowych operacji ratunkowych.

· Beacon M2E – Zaprojektowany, aby spełnić standardy Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA) w zakresie rezygnacji z lotów nocnych, M2E Beacon ma jasny, migający stroboskop widoczny w odległości do trzech mil. Pomaga to pilotom wykonywać misje w warunkach słabego oświetlenia lub w nocy o wiele bezpieczniej i zapewnia dodatkową świadomość przestrzeni powietrznej dla operatorów pobliskich dronów i tradycyjnych samolotów.

 

 

Ulepszone funkcje bezpieczeństwa danych

Mavic 2 Enterprise został wyposażony w nowe funkcje chroniące integralność zdjęć, filmów, dzienników lotów i innych danych generowanych podczas lotów. Jako pierwszy w branży, Mavic 2 Enterprise zawiera 24 GB wbudowaną pamięć masową i ochronę hasłem, co zapewnia bezpieczny dostęp do funkcji drona i przechowywanych danych. Gdy funkcja Ochrona hasłem jest włączona, użytkownicy są zobowiązani do wpisania hasła za każdym razem, gdy aktywują dron, łączą pilota z dronem i uzyskują dostęp do pokładowej pamięci drona, zapewniając im pełne użytkowanie i zwiększone bezpieczeństwo. Zapewnia to bezpieczny dostęp do drona i jego pokładowego magazynu danych, jednocześnie chroniąc te dane, nawet jeśli dron jest fizycznie zagrożony.

Nowa funkcja oznaczania czasu GPS koduje czas, datę i lokalizację każdego zarejestrowanego obrazu, pomagając w rozliczaniu pilota i zapewniając, że dane przechwycone przez drona mogą być zaufane i używane w sytuacjach od przeglądu inspekcji infrastruktury krytycznej do potencjalnego postępowania sądowego.

Ponadto użytkownicy Mavic 2 Enterprise z podwyższonymi obawami związanymi z bezpieczeństwem danych mogą korzystać z funkcji DJI w trybie danych lokalnych, która po aktywacji zatrzyma podłączone urządzenie mobilne użytkownika przed wysłaniem lub odebraniem jakichkolwiek danych przez Internet. Zapewnia to dodatkowe gwarancje bezpieczeństwa dla operatorów lotów obejmujących infrastrukturę krytyczną, projekty rządowe lub inne wrażliwe misje.

Najnowocześniejsza technologia w celu poprawy bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej
Każdy Mavic 2 Enterprise jest wyposażony w technologię AirSense DJI, która pomaga poprawić świadomość sytuacyjną pilotów i zwiększyć bezpieczeństwo w przestrzeni powietrznej. AirSense wykorzystuje zintegrowany odbiornik do automatycznego powiadamiania pilotów dronowych sygnałów ADS-B z pobliskich samolotów i śmigłowców, zapewniając alerty o pozycjonowaniu w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji mobilnej DJI Pilot. Zapewnia to dodatkowy poziom bezpieczeństwa dla profesjonalnych operatorów dronów, którzy latają w zatłoczonej przestrzeni powietrznej lub w pobliżu skomplikowanych operacji, takich jak gaszenie pożarów, odzyskiwanie po awarii i monitorowanie infrastruktury. DJI AirSense to kluczowy system, który pomaga zapewnić, że drony pozostają bezpiecznym dodatkiem.

 

 

Zaprojektowany z myślą o zasilaniu, niezawodności i bezpieczeństwie w trakcie lotu
Mavic 2 Enterprise wykorzystuje silniki napędowe FOC DJI w połączeniu z wydajnymi śmigłami, zapewniając cichszy i bardziej efektywny lot, zapewniając maksymalny czas lotu do 31 minut i prędkość maksymalną 72 km / h (45 mph). Ponadto nowa bateria samonagrzewająca opracowana specjalnie dla Mavic 2 Enterprise pozwala dronowi działać niezawodnie w niesprzyjających warunkach pogodowych nawet na poziomie -10 stopni Celsjusza (14 Fahrenheita).

Mavic 2 Enterprise wyposażony jest w najnowszy system transmisji danych i transmisji danych DJI, Ocusync 2.0, zapewniający bardziej stabilne połączenie między dronem a jego kontrolerem. System cechuje się silniejszą odpornością na zakłócenia i możliwościami automatycznego przełączania, które obsługują pasma częstotliwości 2,4 GHz i 5,8 GHz, z możliwością korzystania z różnych częstotliwości dla strumieni danych w łączu w górę i w dół. Ocusync 2.0 dostarcza tak silną transmisję wideo o wysokiej rozdzielczości z powrotem do pilota, że ​​można ją odebrać w odległości do prawie ośmiu kilometrów, chociaż wszyscy piloci dronów muszą przestrzegać obowiązujących przepisów dotyczących utrzymywania dronów w zasięgu ich wzroku.

System FlightAutonomy Mavic 2 Enterprise oferuje wykrywanie przeszkód dla bezpieczniejszego lotu, zawierające dane z ośmiu czujników wizyjnych o wysokiej rozdzielczości i dwóch czujników podczerwieni. Zaawansowany System Wspomagania Pilotażowego (APAS) pozwala dronowi wyczuwać i automatycznie omijać przeszkody przed i za nim, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo – szczególnie dla nowych pilotów i podczas latania w obszarach z przeszkodami lub trudnym terenem.

 

Następny wpis  >
<  Poprzedni wpis
Masz pytania?

Kontakt
DJI Enterprise
Bezpieczeństwo Publiczne

Łukasz Grzelak
Tel:  881 726 664
lukasz.grzelak@dilectro.pl
DJI Enterprise
Kamil Plewka
Tel:  881 726 601
kamil.plewka@dilectro.pl
DJI Enterprise
Wdrożenia

Konrad Czarnecki
Tel:  733 430 090
konrad.czarnecki@dilectro.pl
Szkolenia DJI Academy
Tel:  881 726 700
szkolenia@flyandfilm.pl
Serwis
Radosław Bronakowski
Tel:  881 726 642
serwis@dilectro.pl