Asseco wyposaży drony DJI w polskie oprogramowanie

16 - 04 - 2019

Asseco wyposaży drony DJI w polskie oprogramowanie

Asseco rozpoczęło współpracę z firmą Dilectro, autoryzowanym dystrybutorem światowej klasy dronów marki DJI. Jej celem będzie zapewnienie bezpiecznych i niezawodnych platform bezzałogowych dla służb mundurowych. Docelowo sprzęt DJI zostanie wyposażony w polskie oprogramowanie do sterowania i nadzorowania wykonywanych operacji – Asseco Ground Control Station.

“Najważniejszym zasobem organizacji są informacje. Dlatego, tak ważne jest zapewnienie ich właściwego bezpieczeństwa. Dość istotne jest również korzystanie z rodzimych rozwiązań, co gwarantuje niezależność i w konsekwencji stanowi większą ochronę przed cyberatakami z zagranicy. Dobrym przykładem jest Asseco Ground Control Station. Docelowo będzie ona działać z dronami marki DJI dostarczanymi przez naszego partnera, firmę Dilectro. Dzięki tej współpracy polskie służby mundurowe zyskają najwyższej klasy sprzęt wyposażony w polskie oprogramowane, które zapewni im pełną kontrolę nad danymi – powiedział Zdzisław Wiater, Dyrektor Obszaru Cyberbezpieczeństwa w Asseco Poland.

DJI jako producent zaawansowanych platform dla służb mundurowych, które są wykorzystywane licznie i z ogromnym zaufaniem na całym świecie – od USA po Australię – od zawsze stawiał bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Liczymy, że współpraca z polskim, uznanym producentem jeszcze bardziej przyczyni się do upowszechnienia platform serii DJI Matrice w polskich służbach mundurowych – mówi Rafał Pacuła, Prezes Zarządu, Dilectro.”

 

O tym, w jaki sposób będą działać chińskie drony wyposażone w oprogramowanie Asseco będzie można przekonać się w trakcie Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa – EUROPOLTECH. Wydarzenie odbędziecie się w dniach 8-10 maja 2019 w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy do stoiska Asseco i Dilectro – nr I.82.

Więcej informacji na temat Asseco Ground Control Station: uas.asseco.com

Następny wpis  >
<  Poprzedni wpis
Masz pytania?

Kontakt
DJI Enterprise
Bezpieczeństwo Publiczne

Łukasz Grzelak
Tel:  881 726 664
lukasz.grzelak@dilectro.pl
DJI Enterprise
Kamil Plewka
Tel:  881 726 601
kamil.plewka@dilectro.pl
DJI Enterprise
Wdrożenia

Konrad Czarnecki
Tel:  733 430 090
konrad.czarnecki@dilectro.pl
Szkolenia DJI Academy
Tel:  881 726 700
szkolenia@flyandfilm.pl
Serwis
Radosław Bronakowski
Tel:  881 726 642
serwis@dilectro.pl