TOP 9 funkcjonalności Matrice 300 RTK

20 - 05 - 2020

 

Najnowsza platforma DJI Matrice 300 RTK oferuje szeroki wachlarz nowości, w poniższym artykule przedstawiamy naszym zdaniem 9 najważniejszych funkcjonalności.

Design w służbie bezpieczeństwa i wydajności

Po rozpakowaniu z walizki i złożeniu składanych ramion zauważysz podpory i wirniki M300 RTK skierowane w dół. Korpus M300 RTK, a zatem jego środek ciężkości, znajduje się nad płaszczyzną śmigieł, co pozwala na niespotykaną zwinność, przyspieszenie i zwrotność, nawet przy silnym wietrze i trudnych warunkach. Odwrócona konstrukcja śmigła M300 RTK podnosi jego ciało ponad ramiona i podpory, zapewniając 6-kierunkowe czujniki omijania przeszkód na platformie z wyraźnym, niezakłóconym zasięgiem widzenia. Ponadto w przypadku scenariuszy wyposażonych w spadochron awaryjny rekwizyty M300 RTK nie będą przecinać ani zakłócać rozmieszczonego spadochronu, co czyni tę platformę nowym standardem bezpieczeństwa.

System unikania kolizji

M300 RTK to jak dotąd najbezpieczniejsza platforma dronów DJI. Dzięki sześciokierunkowemu podwójnemu czujnikowi wizualnemu i podwójnemu czujnikowi czasu lotu (TOF) oraz regulowanemu zasięgowi wykrywania od 1 do 40 m, piloci mogą bezpiecznie latać. Czujniki te działają nawet w warunkach słabego oświetlenia, gdy górne i dolne światła pomocnicze włączają się automatycznie. Nadchodzący dodatkowy radar z radialną falą milimetrową (CSM) może zostać zamontowany w celu rozszerzenia sześciu czujników wykrywania kolizji. Dzięki M300 RTK piloci mogą zachować bezpieczeństwo podczas lotu w pobliżu swoich celów, dzięki czemu mogą rejestrować dane w najwyższej rozdzielczości.

Możesz wspiąć się bardzo szybko

Dzięki ulepszonej konstrukcji M300 RTK oferuje prędkości wznoszenia > 5 m/s, prędkości opadania > 3m/s oraz prędkość horyzontalną > 23 m/s (51 mph). Teraz piloci mogą rozmieszczać i osiągać swoje cele szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Po zebraniu danych lub po powrocie do domu, zamiast schodzić pionowo nad punktem macierzystym, M300 RTK oferuje teraz opadanie w poziomie z prędkością 6 m / s. To nie tylko drastycznie zmniejsza czas oczekiwania na lądowanie drona, ale oszczędza energię baterii i zwiększa wydajność.

Baterie

Matrice 300 RTK jest zasilany dwoma TB60 – akumulatorami o największej pojemności DJI do tej pory. Dwa akumulatory TB60 razem umożliwiają zawisanie M300 RTK przez 45 minut podczas lotu z aparatem H20 lub 50 minut bez. W przypadku długich i wymagających misji możesz wymieniać baterie jedną po drugiej i szybko wracać w powietrze. M300 RTK jest również wyposażony w wytrzymałą i przenośną stację akumulatorową, która mieści osiem baterii TB60, ładuje dwie w około 60 minut i przechowuje dodatkowe cztery baterie pilota. Dzięki inteligentnemu samonagrzewaniu TB60 są niezawodne nawet w temperaturach poniżej zera, a jeśli w sytuacji awaryjnej, gdy jedna bateria zostanie odłączona, druga może wrócić do domu.

         

System redundacji

Bezpieczeństwo i niezawodność były podstawą rozwoju M300 RTK. Podobnie jak w przypadku konstrukcji z dwoma akumulatorami, M300 RTK jest wzmocniony serią redundancji, aby zapewnić bezpieczeństwo w przypadku uszkodzenia lub awarii. Z duplikatami dla większości czujników, w tym dodatkowym akcelerometrem, barometrem, IMU, antenami RTK, M300 RTK jest najbezpieczniejszym i najbardziej niezawodnym dronem DJI do tej pory.

Zamontuj jednocześnie trzy ładunki

Dzięki potrójnemu wsparciu gimbala M300 RTK może jednocześnie wykorzystać dwa ładunki zamontowane poniżej, a także jeden na górze. Dla większej elastyczności dostępny jest również wbudowany port SDK, który umożliwia zaawansowaną moc obliczeniową na żądanie. Dzięki obsłudze maksymalnej ładowności 2,7 kg oraz kompatybilności z H20 i H20T, naszym najnowszym wszechstronnym hybrydowym multi-czujnikiem, M300 RTK jest wielofunkcyjnym ciężkim podnośnikiem.

Przedstawiamy OcuSync Enterprise

M300 RTK to pierwsza platforma z najnowszym systemem transmisji DJI: OcuSync Enterprise. Aktualizacja do OcuSync 2.0, OcuSync Enterprise jest w stanie przesyłać trzy trasy łącza w dół 1080P 30FPS w odległości 10 km do Twojego pilota. Dzięki OcuSync Enterprise piloci mają teraz najdłuższe i najbardziej responsywne połączenie ze swoim dronem i jego ładunkami. Podczas gdy inteligentny kontroler M300 RTK może wyświetlać tylko dwa sygnały wejściowe na raz, piloci mogą płynnie przechodzić między ekranami i uzyskiwać dostęp do kluczowych informacji.

Przedstawiamy DJI Primary Flight Display

M300 RTK to pierwsza platforma z interfejsem HUD nowej generacji. Zainspirowany standardami lotnictwa cywilnego, Primary Flight Display (PFD) został opracowany w aplikacji DJI Pilot i oferuje pilotom interfejs latania, który jest bardziej intuicyjny i funkcjonalny niż kiedykolwiek wcześniej.

Dwóch pilotów: zaawansowany tryb podwójnej kontroli

M300 RTK jest wyposażony w odnowione protokoły podwójnego pilota, które umożliwiają wykonywanie misji z większym bezpieczeństwem i elastycznością. Podczas lotu z drugim pilotem oboje macie równy dostęp do uzyskania priorytetu kontroli lotu, którego transfer jest sygnalizowany przez szereg ikon na DJI Smart Controller Enterprise. Dwóch pilotów może bezproblemowo przenosić między kontrolą drona i gimbali. Dzięki przeprojektowanym protokołom sterowania lotem można utrzymać wizualną linię wzroku od jednego pilota do drugiego pilota, aby umożliwić misje Beyond Visual Line of Sight (BVLOS). Misja może wystartować w miejscu jednego pilota i wylądować w miejscu drugiego. W przypadku szkolenia w locie nauczyciel może bezpiecznie poprowadzić uczącego się pilota.

Więcej informacji na temat produktu znajdziesz w karcie produktu LiNK.
_____________________________________________________________________________

Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem dodatkowych informacji i zakupem dronów do swojej jednostki lub firmy skontaktuj się z naszym działem Enterprise:

Piotr Gawron

piotr.gawron@dilectro.pl

mob. 881 726 654

Następny wpis  >
<  Poprzedni wpis
Masz pytania?

Kontakt
DJI Enterprise
Bezpieczeństwo Publiczne

Łukasz Grzelak
Tel:  881 726 664
lukasz.grzelak@dilectro.pl
DJI Enterprise
Kamil Plewka
Tel:  881 726 601
kamil.plewka@dilectro.pl
DJI Enterprise
Wdrożenia

Konrad Czarnecki
Tel:  733 430 090
konrad.czarnecki@dilectro.pl
Szkolenia DJI Academy
Tel:  881 726 700
szkolenia@flyandfilm.pl
Serwis
Radosław Bronakowski
Tel:  881 726 642
serwis@dilectro.pl