Zaprojektowany z myślą o lustrzankach oraz bezlusterkowcach, Ronin-S łączy w sobie możliwości zaawansowanej stabilizacji, precyzyjnej kontroli oraz ręcznej kontroli ostrości w kompaktowym sprzęcie obsługiwanym jedną ręką. Z pomocą Ronin-S, twórcy są w stanie nagrywać stabilne ujęcia w ruchu.

Design

Innowacyjna rama gimbala Ronin-S wynosi ciężar aparatu ponad Roll Axis, sprawiając, że widoczność wbudowanego ekranu aparatu nie jest niczym ograniczona i zawsze znajduje się on na Twojej linii wzroku. Ten ergonomiczny design uwalnia również Ronin-S od niezamierzonych drgań podczas zmiany pozycji z podwieszonej na pionową, w jednym płynnym ujęciu.

Focus Wheel

Dołączone w zestawie pokrętło oraz przewód, daje kontrolę nad ostrością a dodanie opcjonalnego silnika umożliwia współpracę ze wszystkimi rodzajami najpopularniejszych obiektywów dostępnych na rynku.

SmoothTrack

Technologia SmoothTrack pozwala Ci przy pomocy tylko jednej ręki, łatwo i płynnie przejść z ruchu do kąta kamery. Dwie grupy parametrów, które można konfigurować, umożliwiają zachowanie Twoich ulubionych ustawień SmoothTrack, przełączając je jednym kliknięciem. Nowy tryb Sport w gimbalu Ronin-S, inteligentnie zwiększa czułość SmoothTrack, aby nadążać za każdym ruchem.

Wszechstronność

Ronin-S do ujęć z dołu może zostać łatwo zamontowany na zdalnie sterowanych samochodach buggy RC, lub nawet odgrywać rolę zdalnie sterowanej głowicy, jeśli zamontujemy go na wysięgniku. Dedykowany DJI Focus Command Unit może zostać zamontowany do doku akcesoryjnego, pozwalając twórcom na odjazd kamery, kiedy pracują ze standardowym uchwytem. Możesz również przymocować Ronin-S do sterowanego przy pomocy obydwóch rąk drążka, nie tracąc kontroli nad gimbalem, ostrością czy migawką aparatu. Modułowy design sprawia że Ronina-S można bez trudu transportować w plecaku a płytka montażowa typu quick-release umożliwia szybkie przepięcie aparatu z gimbala na statyw.

Praca z Ronin-S jest prosta i intuicyjna m.in. za sprawą funkcji Auto Tune, która optymalizuje moment obrotowy silników gimbala, poruszającego się z prędkością nawet do 75 km/h na ruchomych platformach.

Ronin-S jest kompatybilny z większością bezlusterkowców na rynku.

Zautomatyzowane funkcje

Najciekawsze sceny powstają dzięki staranie zaplanowanym ujęciom. Ronin-S posiada szeroką paletę automatycznych funkcji, dostępnych z poziomu aplikacji DJI Ronin, ułatwiających uchwycenie wyjątkowych ujęć.

Ekosystem

Czasem potrzebujesz czegoś więcej niż tylko gimbala do realizacji swojego projektu. Ronin-S jest wyposażony w różnorodne uchwyty, które zapewniają pełne wsparcie dla dodatków, takich jak mikrofon, światła LED, a nawet bezprzewodowy przekaźnik wideo. Kompatybilność z urządzeniami sterującymi DJI, takimi jak Master Force, umożliwia intuicyjne sterowanie. Master Wheels zapewniają również operatorom precyzyjne ruchy gimbala.

1)Testowane z aparatem Panasonic GH5 (obiektyw 50mm – odpowiednik formatu 35mm) z dodatkową górną szybkozłączką.
2)Sprawdzona ładowność przy optymalnej wydajności. W zależności od przypadku zastosowania, większe obciążenia mogą mieć negatywny wpływ na optymalne osiągi stabilizatora.

ZAPROJEKTOWANY DLA ZAWODOWCÓW

Filmowanie na potrzeby kinematografii wymaga szybkiej gotowości oraz wielu konfiguracji i ustawień aparatu. Ronin-MX został zaprojektowany do profesjonalnej współpracy z wieloma kamerami. Algorytmy Smooth Track™ gwarantują płynność ruchów w każdym położeniu. Akumulator jest niepozycjonowany, co pozytywnie wpływa na balans, stabilność zaś jest wzmocniona przez mocowanie kamery w tzw. klatce, gdzie zamki mocujące kamery znajdują się na górze i na spodzie. Ultra ciche silniki nie wpływają w żadnym stopniu na rejestrowanie dźwięku przez mikrofony zamocowane na kamerze.

EFEKTYWNY I PRECYZYJNY

Gimbal został zaprojektowany z myślą, by wytrzymać wysokie siły-G, za pomocą potężnych silników oraz modułów bezpieczeństwa IMU. Ronin-MX doskonale utrzymuje stabilność i horyzont, gdy jest zamontowany do statku powietrznego lub innego pojazdu.Gdy zainstalujemy go do platformy M600, komunikuje się bezpośrednio z kontrolerem lotu DJI i łączy się z sygnałem GPS, umożliwiając jej aktywną stabilizację.

SWOBODA RUCHU

Pierścień obrotu pozwala Ronin-MX na obrót o 360° w sposób ciągły. Zamontowany do samolotów lub pojazdów, otwiera więcej możliwości twórczych. Duża innowacją jest zwiększenie nachylenia osi tilt (góra-dół) w zakresie od 90° aż do 135°.Popularne wyróżniki serii Ronin takie, jak trzy tryby pracy i Smooth Track™ są również dostępne w gimbalu Ronin-MX, dając filmowcom rewelacyjne rozwiązania ruchów i rozmaitych kątów ujęć.

BEZPRZEWODOWE STEROWANIE I PRZESYŁ OBRAZU

Ronin-MX jest kompatybilny z systemem transmisji danych LightBridge 2, zapewniając daleki zasięg transmisji wideo HD z powietrza na ziemię z odległości do 5 km od punktu, w którym znajduje się operator. W połączeniu z opcjonalnym modułem DJI Focus ustawianie ostrości lub przysłony może być również zdalnie sterowane jednym ruchem nadgarstka.

PEŁNA KONTROLA Z POZIOMU APLIKACJI

Korzystanie z asystenta DJI i dedykowanej aplikacji Assistant na systemy iOS i Android pozwala na pełną indywidualizację zachowania Ronin-MX. W przypadku podłączenia do systemu LightBridge 2, aplikacja DJI GO może być użyta do kontrolowania trybów platformy M600, zastosowania inteligentnych trybów lotu czy trybu zdalnego sterowania. Istnieje możliwość podglądu obrazu HD na żywo z aparatu.

W zestawie:

 • Gimbal
 • Uchwyt ręczny
 • Aparatura sterująca 2.4 GHz
 • Stojak
 • Ładowarka
 • Bateria 1580 mAh x2
 • Kabel USB
 • Kabel CAN
 • Płytka do montażu kamery
 • Górna płytka do montażu kamery
 • Płytka mocująca z amortyzatorem wibracji do Matrice 600
 • Komplet śrub
 • Klucze (2mm, 3mm, 3/16″)

NIEZWYKLE KOMPAKTOWY. NIEWIARYGODNIE LEKKI

Waży zaledwie 2.3 kg, czyli o połowę lżejszy niż jego poprzednik Ronin. Zmodyfikowana wersja jest wystarczająco mała, by zmieścić się w plecaku i na tyle trwała, by operować stabilnie kamerami o wadze do 3.6 kg.

SZYBKI SETUP. PRECYZYJNY BALANS

Oszczędź czas i rozpocznij profesjonalne kręcenie materiału w czasie mniejszym niż 5 minut. Automatyczna stabilizacja umożliwia zamontowanie kamery na urządzeniu Ronin-M, szybko z balansuj, ustabilizuj i włącz przycisk.

PROSTY DEMONTAŻ DZIĘKI NIEZRÓWNANEJ ELASTYCZNOŚCI

Wykonuj ujęcia nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach i w łatwy sposób przetransportuj swojego Ronina-M.Uchwyty i rączki można prosto i szybko rozmontować i spakować całe urządzenie w kilka sekund, co pozwala na zmniejszenie rozmiarów urządzenia oraz uzyskanie różnych konfiguracji fotografowania.

NOWA RAMA WYKONANA Z MAGNEZU

Twój Ronin-M może być stosowany w każdych warunkach filmowania i w dowolnym miejscu. Wyposażony w niesamowicie mocne i sztywne ramię wykonane z magnezu, Ronin-M jest znacznie wytrzymalszy i lżejszy od swojego poprzednika.

PŁYNNA REGULACJA TORU I RUCHU URZĄDZENIA

Nawet przy pracy z jednym operatorem, dzięki technologii SmoothTrack Ronin-M, zapewnia płynne przejścia ruchów kamery w przełożeniu na ruchy, które wykonuje operator. Twój aparat intuicyjnie będzie śledził kierunki, w których porusza się twarz filmowanej osoby,przy jednoczesnej stabilizacji obrazu, bez względu na to, w jaki sposób porusza urządzeniem operator.

NIEKOŃCZĄCE SIĘ SCENARIUSZE UJĘĆ. JEDNO ELASTYCZNIE ROZWIĄZANIE

Twórz ujęcia i zdjęcia, których nie da się wykonywać na innym urządzeniu. Przełączaj pomiędzy trzema dostępnymi trybami ustawień bez konieczność ponownego jego konfigurowania lub drugiego operatora.
Dostępne tryby: tryb podwieszenia,tryb pozycji pionowej, tryb walizki.

DŁUGI CZAS PRACY AKUMULATORA

Filmuj cały dzień, aż uchwycisz każde niezbędne i niepowtarzalne ujęcie. Z Roninem-M i funkcją Smart Battery możesz pracować nawet do 6 godzin na jednym akumulatorze.

TRYB CICHY

Przy fotografowaniu w pomieszczeniach lub w ciasnych przestrzeniach, nowy tryb silent mode redukuje dźwięk każdego silnika do poziomu prawie niesłyszalnego.

W zestawie:

 • DJI Ronin
 • Górny uchwyt
 • Nadajnik (pilot) 2.4GHZ dla drugiego operatora
 • Statyw montażowy
 • 2 x Akumulator do gimbala 1580mAh
 • Ładowarka
 • Zestaw kabli
 • Zestaw śrub i wkrętów

Gimbal DJI Ronin został stworzony do pracy ręcznej specjalnie do obsługi profesjonalnych kamer i aparatów. Wykonany z największą starannością przy użyciu materiałów najwyższej jakości w celu spełnienia potrzeb codziennego użytku, jak i filmowania na profesjonalnym planie filmowym. Dzięki specjalnemu stabilizatorowi osiągnie się płynny i stateczny obraz w najwyższej jakości. Nawet przy zawrotnych prędkościach zachowuje zdolność precyzyjnej kontroli przy jednocześnie niezmiennej stabilności. Wraz z naszą troską o szczegóły, super szybkim procesorom, sensorom i algorytmom. Ronin oferuje niezwykłą precyzję kontroli kąta wynoszącą +- 0.02°. To światowej klasy, pionierska technologia oferująca najwyższe standardy w dziedzinie stabilizacji obrazu.
Do zestawu dołączona jest także walizka z wyprofilowanym wnętrzem, która chroni sprzęt podczas transportu

3 tryby pracy

TRYB PIONOWY – Wystarczy odwrócić gimbal „do góry nogami”, aby bez wysiłku przenieść kamerę do poziomu oczu i uzyskać szerszą perspektywę. Tryb ten idealnie sprawdzi się podczas ujęć np. z szyberdachu samochodu lub ponad tłumem.

TRYB TECZKI – Sprawdza się idealnie, gdy potrzebne jest ujęcie podczas przejścia przez drzwi lub przeciśnięcia się w wąskich ścieżkach.

TRYB PODWIESZONY – Jest to domyślny tryb pracy tego gimbala. Kamera może swobodnie poruszać się nisko nad ziemią, na wysokości klatki piersiowej operatora lub w dowolnym miejscu pomiędzy punktami odniesienia. Tryb ten stosuje się również, gdy Ronin jest zawieszony na wysięgniku kamery lub dźwigu.
Wykonany z aluminium Ronin oferuje nam niezwykłą trwałość, spełnia wysokie wymagania niezawodności, a brak luźnych kabli nadaje mu niezwykle profesjonalny wygląd.
Do zestawu jest dołączony drugi nadajnik. To pozwala na kontrolowanie kątów nachyleń oraz prędkości i trybów operacji poprzez dwa regulowane przełączniki na nadajniku.

W zestawie:

 • Gimbal Ronin
 • Rączka
 • Aparatura sterująca
 • Stojak
 • Ładowarka
 • Akumulator 4350 mAh
 • Walizka
 • Okablowanie
 • Akcesoria (śruby, wsporniki, rozszerzenie do mocowania akcesoriów)
Masz pytania?

Kontakt
DJI Enterprise
Bezpieczeństwo Publiczne

Łukasz Grzelak
Tel:  881 726 664
lukasz.grzelak@dilectro.pl
DJI Enterprise
Kamil Plewka
Tel:  881 726 601
kamil.plewka@dilectro.pl
DJI Enterprise
Wdrożenia

Konrad Czarnecki
Tel:  733 430 090
konrad.czarnecki@dilectro.pl
Szkolenia DJI Academy
Tel:  881 726 700
szkolenia@flyandfilm.pl
Serwis
Radosław Bronakowski
Tel:  881 726 642
serwis@dilectro.pl