DJI Mavic 2 Enterprise i pomiar temperatury ciała

31 - 03 - 2020

DJI Mavic 2 Enterprise  – konfiguracja czujników termowizyjnych pod kątem pomiaru temperatury ciała

Mavic 2 Enterprise Dual (M2E DUAL), przenośna platforma DJI, jest wyposażona w podwójny czujnik obrazu i podczerwieni. Chociaż był stosowany głównie do misji bezpieczeństwa publicznego i inspekcji elektrycznych, DJI ma nadzieję pomóc w zwalczaniu globalnego rozprzestrzeniania się koronawirusa, wykorzystując M2E DUAL i wspornik kalibracyjny do pomiaru temperatur ciała. W porównaniu do powszechnie używanych termometrów na podczerwień, to rozwiązanie pozwala organom mierzyć temperatury z daleka, zmniejszając ryzyko zarażenia dla personelu.

 

 

Aby stworzyć to rozwiązanie, na M2E DUAL instalowany jest nowo opracowany wspornik kalibracyjny, który może utrzymywać obiekt odniesienia w polu widzenia kamery na podczerwień. Za pomocą tego obiektu referencyjnego użytkownicy mogą skalibrować czujnik termiczny M2E Dual, dopasowując go do odczytów powszechnie używanego termometru na podczerwień. Po testach i weryfikacji dokładność pomiaru temperatury tego rozwiązania szacuje się na ±0,5 ℃ bez wpływu światła słonecznego.

DJI ma nadzieję, że tego rozwiązania można użyć do łatwiejszego i bezpieczniejszego pomiaru temperatur i dbania o bezpieczeństwo społeczeństwa w tym burzliwym okresie. Chociaż kalibracja kamery utrzymuje względnie dokładny pomiar, należy pamiętać, że to rozwiązanie nie jest przeznaczone do profesjonalnych zastosowań medycznych. Wyniki pomiaru temperatury należy zatem traktować jako odniesienie i nie należy ich traktować jako standardu oceny medycznej.

Procedura została dokładnie opisana w instrukcji – LiNK

 

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem dronów do swojej jednostki lub firmy skontaktuj się z naszym działem Enterprise:

Piotr Gawron

piotr.gawron@dilectro.pl

mob. 881 726 654

Następny wpis  >
<  Poprzedni wpis
Masz pytania?

Kontakt
DJI Enterprise
Bezpieczeństwo Publiczne

Łukasz Grzelak
Tel:  881 726 664
lukasz.grzelak@dilectro.pl
DJI Enterprise
Kamil Plewka
Tel:  881 726 601
kamil.plewka@dilectro.pl
DJI Enterprise
Wdrożenia

Konrad Czarnecki
Tel:  733 430 090
konrad.czarnecki@dilectro.pl
Szkolenia DJI Academy
Tel:  881 726 700
szkolenia@flyandfilm.pl
Serwis
Radosław Bronakowski
Tel:  881 726 642
serwis@dilectro.pl