Drony DJI w walce z COVID-19

18 - 03 - 2020

Kontrola epidemii COVID-19 weszła w okres krytyczny, łączna potwierdzona liczba przypadków na dzień 17.03. 2020 to 196 000 w tym 238 w Polsce. Z uwagi na przeniesienie się epicentrum zachorowań do Europy szacuje się, że ta liczba w ciągu najbliższych tygodni może drastycznie wzrosnąć. Przyjrzyjmy się jak drony wspierają walkę z koronawirusem.

Opryski środkami dezynfekującymi

Seria dronów DJI Agras została zaprojektowana do wykorzystywania w branży rolniczej. Na potrzeby walki z pandemią koronawirusa została zaadaptowana przez chińskie władze do rozpylania środków dezynfekujących na terenie wsi i miast. Drony mogą szybko i bezpiecznie pokryć opryskiem znacznie większe powierzchnie gruntów niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod, jednocześnie zmniejszając ryzyko dla pracowników, którzy w innym przypadku spędziliby więcej czasu, będąc potencjalnie narażonymi zarówno na wirusa, jak i środek dezynfekujący. Wykorzystanie dronów zwiększa także efektywność tych działań – podczas jednego lotu rozpylane jest do 16 litrów płynu dezynfekującego.

Kierowanie tłumem i ruchem

W wielu miastach na całym świecie drony są wykorzystywane do przekazywania obywatelom (np. przez głośnik zamontowany pod BSP) informacji dotyczących bezpieczeństwa. W Chinach władze stosowały drony do informowania ludzi spacerujących po ulicach jak mają się zachowywać: zakładać maski, utrzymywać bezpieczny dystans od innych czy rozejść się do domów. Także stosowane były do monitorowania zgromadzeń, które mogłoby ułatwiać rozprzestrzenianie się wirusa. Do takich misji używany jest DJI Mavic 2 Enterprise. Bezzałogowe statki powietrzne wykorzystywane są także do kierowania ruchem w obszarach głównych węzłów drogowych.

 

 

Transport

Podczas kwarantanny osoby pełniące służbę i osoby izolowane mogą otrzymywać codzienne zakupy spożywcze, lekarstwa i inne towary przy użyciu dronów. Taki model transportu pozwala na uniknięcie kontaktu między ludźmi
i zmniejsza ryzyko przenoszenie się wirusa.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem dronów do swojej jednostki lub firmy skontaktuj się z naszym działem Enterprise:

Piotr Gawron

piotr.gawron@dilectro.pl

mob. 881 726 654

Następny wpis  >
<  Poprzedni wpis
Masz pytania?

Kontakt
DJI Enterprise
Bezpieczeństwo Publiczne

Łukasz Grzelak
Tel:  881 726 664
lukasz.grzelak@dilectro.pl
DJI Enterprise
Kamil Plewka
Tel:  881 726 601
kamil.plewka@dilectro.pl
DJI Enterprise
Wdrożenia

Konrad Czarnecki
Tel:  733 430 090
konrad.czarnecki@dilectro.pl
Szkolenia DJI Academy
Tel:  881 726 700
szkolenia@flyandfilm.pl
Serwis
Radosław Bronakowski
Tel:  881 726 642
serwis@dilectro.pl