Działania Policji – Zwiększona efektywność przez Dron Mavic 2 Enterprise

25 - 01 - 2019

POLICJA W WIELKIEJ BRYTANII RUTYNOWO ROZPOCZĘŁA PRACĘ Z DRONAMI W CODZIENNYCH ZADANIACH.

Siły policyjne w Wielkiej Brytanii stają wobec coraz większego wyzwania, jakim jest znalezienie skuteczniejszych sposobów zwalczania przestępczości. Ponadto departamenty policji mają różne wymagania w całym kraju. Na przykład w dużych miastach, takich jak Londyn, posterunki policji są gęsto usytuowane, aby zapewnić szybką reakcję; ale na obszarach wiejskich zasoby policji są bardziej rozproszone. Oficerowie często muszą podróżować daleko, aby wesprzeć incydent, a to musi się zmienić. Jest to sytuacja, z którą mierzą się policja z miast Devon & Cornwall i Dorset – wspólnie największy geograficzny podmiot policyjny w Anglii i Walii.

 

DRONY W OPERACI POLICJI W D&C i Dorset napotykają wiele rodzajów incydentów, od szeroko pojętego wsparcia osób do poważnych przestępstw i przestępczości zorganizowanej. Sytuacje często dotyczą osób, które mogą zaszkodzić sobie lub innym, a celem końcowym jest zawsze zminimalizowanie ryzyka dla wszystkich zaangażowanych stron i doprowadzenie incydentu do bezpiecznego zakończenia. Mavic 2 Enterprise może być szczególnie pomocny dla departamentu policji w osiągnięciu tego celu. D&C i Dorset byli jednymi z pierwszych, którzy odkryli korzyści związane z wdrożeniem dronów, które były używane w standardowych operacjach od 2017 r. Dwa wydziały utworzyły zespół w 2016 r. by zapewniać wzajemne wsparcie w zakresie sprzętu, wiedzy i pilotów. “Wdrażanie dronów do operacji okazało się doskonałym sposobem na zebranie informacji i danych wywiadowczych na temat incydentu, z którym może się zmierzyć zespół” – mówi James Rees, sierżant, który kieruje zespołem Alliance Drone.

 

UTRZYMUJ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ

Zbieranie informacji wywiadowczych na temat ruchów podejrzanego jest kluczowe dla zminimalizowania ryzyka dla społeczeństwa i podmiotu przy jednoczesnym maksymalnym bezpieczeństwie funkcjonariuszy. Zdjęcia lotnicze z dronów, takich jak Mavic 2 Enterprise, mogą pomóc w zidentyfikowaniu lokalizacji podejrzanego, a następnie ocenić poziom ryzyka, gdy miejsce zbrodni musi zostać sprawdzone z dystansu ze względów bezpieczeństwa lub taktycznych. Podczas operacji znajduje się wiele krytycznych informacji, które można zebrać za pomocą obrazów i danych dronów. Na przykład, ustalenie obecności osób cywilnych w danym obszarze, dokładną lokalizację podjerzanego  i czy jest on uzbrojony – lub nawet wykrycie drogi ewakuacyjnej lub pojazdu znajdującego się w pobliżu. Rees podkreśla, że te spostrzeżenia zwiększają skuteczność wdrażania i plany taktyczne. Drony w operacjach policyjnych wymagają wyspecjalizowanego oficera dobrze wyszkolonego w operacjach dronowych.

 

MAVIC 2 ENTERPRISE W AKCJI

Po przybyciu na miejsce oficerowie chcieli, aby dron natychmiast działał, aby wesprzeć operację. Mavic 2 Enterprise: jego ultra-kompaktowa i składana konstrukcja oznacza, że jest gotowa do pracy w ciągu kilku minut. Jego całkowita waga, w tym modułowe wyposażenie dodatkowe, wynosi około 2 kg.

Aby chronić społeczeństwo, oficerowie często muszą ustanowić obszar ochrony wokół danego incydentu. Wizja z drona może pomóc funkcjonariuszom w osiągnięciu tego celu. Wyposażony w zestaw nowych śmigieł Mavic 2 Enterprise o niskim poziomie hałasu i kamerze z zoomem dynamicznym dyskretnie pozwala funkcjonariuszom na uchwycenie szczegółowych obrazów bez zbliżania się do nich. Czasami dron musi działać w pobliżu budynków i gęstej zabudowy. Pilot skupia się na torze lotu w celu pozyskania danych lotniczych, system wykrywania przeszkód w Mavic 2 Enterprise zapewnia wsparcie. Dron zapobiega kolizjom i utrzymuje bezpieczną odległość od budynków, drzew i innych otaczających obiektów. Materiał pozyskiwany z drona czasami będzie wymagany do celów prawnych po zakończeniu operacji. Znacznik czasu GPS to nowa funkcja obsługująca analizy po incydentach. Znaczki są zintegrowane zarówno na zdjęciach, jak i filmach wideo i dostarczają informacji o lokalizacji i sekwencji czasowej, co pomaga urzędnikom w odtworzeniu szczegółów incydentu. Ponieważ nie można ich zmienić, policja może udowodnić, że dane nie zostały naruszone. Bezpieczeństwo danych jest delikatną kwestią dla pracy policji, żądanie wprowadzenia hasła w celu zsumowania lub uzyskania dostępu do pamięci 24 GB na pokładzie zapewnia, że ​​dane pozostają bezpieczne, nawet jeśli dron wpadnie w niewłaściwe ręce.

 

AKCESORIA I ICH ZASTOSOWANIE 

Według współpracowników Reesa, Ricky’ego Fidlera, szefa działu dronów i dyrektora generalnego, oraz Toma Shainberga, wyspecjalizowanego operatora dronów w działach operacyjnych zespołu, nowe modułowe akcesoria w Mavic 2 Enterprise dają najbardziej innowacyjne funkcje.

Akcje odbywają się w warunkach słabego oświetlenia, określonych przez porę dnia, pogodę lub infrastrukturę. Dron wyposażony jest w jasny reflektor, który pomaga funkcjonariuszom operującym w warunkach słabego oświetlenia. Korzyści mówią same za siebie, ponieważ wcześniej operacje były zagrożone lub zatrzymane ze względu na ryzykowny i niejasny charakter środowiska. Dołączany głośnik jest nowym dodatkiem, który pomaga oficerom skuteczniej komunikować się ze sobą na miejscu zdarzenia. Pomaga również oficerom komunikować się z innymi uczestnikami różnych incydentów policyjnych. W sytuacji zagrożenia głośnik może zostać użyty np. do poddania się. W innych sytuacjach głośnik może być nieocenionym narzędziem służącym do komunikacji i uspokojenia rannych podczas akcji ratunkowych lub nadzorowania dużych tłumów podczas koncertów czy pokazów.

 

 

 

UZYSKAJ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJĘ NA TEMAT MAVIC 2 ENTERPRISE ->

Zamów konsultację lub prezentację 

 

Następny wpis  >
<  Poprzedni wpis
Masz pytania?

Kontakt
DJI Enterprise
Bezpieczeństwo Publiczne

Łukasz Grzelak
Tel:  881 726 664
lukasz.grzelak@dilectro.pl
DJI Enterprise
Kamil Plewka
Tel:  881 726 601
kamil.plewka@dilectro.pl
DJI Enterprise
Wdrożenia

Konrad Czarnecki
Tel:  733 430 090
konrad.czarnecki@dilectro.pl
Szkolenia DJI Academy
Tel:  881 726 700
szkolenia@flyandfilm.pl
Serwis
Radosław Bronakowski
Tel:  881 726 642
serwis@dilectro.pl