DJI pomaga w walce z koronawirusem

23 - 03 - 2020

koronavirus-dji-dilectro-drony-do-walki-z-epidemią

DJI pomaga w walce z koronawirusem za pomocą dronów.

Aktualizacja –  12 marca 2020 – Niektóre wyniki badań kwestionują skuteczność dezynfekcji powietrznej. DJI będzie nadal współpracować ze specjalistami ze środowiska medycznego i naukowego, aby zaoferować najskuteczniejszą formę pomocy.

Od czasu pojawienia się w grudniu 2019 r., nowy koronaawirus COVID-19 rozprzestrzenił się na całym świecie. Na dzień 12 lutego liczba zgonów w Chinach kontynentalnych przekroczyła 1 113, przy 44 563 potwierdzonych przypadkach.

Wraz z rozwojem epidemii pojawiły się pytania i obawy społeczne. Jak daleko wirus będzie się rozprzestrzeniać? Jak ludzie mogą się chronić?

Aby zaradzić tym obawom i rozwiązać kryzys, urzędnicy ds. bezpieczeństwa publicznego w Chinach zbadali, jak korzystać z nowych technologii – a DJI sprostało temu wyzwaniu dzięki bezzałogowym statkom powietrznym (BSP).

Dezynfekcja przestrzeni publicznych za pomocą samolotów bezzałogowych

Wraz z ośrodkami analitycznymi zajmującymi się techniką rolniczą, DJI pracuje nad zwalczaniem wirusa. W dniu 4 lutego zobowiązaliśmy się do przekazania prawie 1,5 miliona dolarów na pomoc w powstrzymaniu epidemii. Zaadaptowaliśmy również nasze bezzałogowe statki powietrzne z serii Agras do oprysków środkami dezynfekującymi w potencjalnie dotkniętych obszarach. Drony bezzałogowe mogą radykalnie poprawić sposób, w jaki Chiny próbują zabić wirusa w miejscach publicznych: Mogą one pokryć znacznie więcej terenu niż tradycyjne metody, jednocześnie zmniejszając ryzyko dla pracowników, którzy w przeciwnym razie spędziliby więcej czasu potencjalnie narażając się zarówno na działanie wirusa, jak i środka dezynfekującego.

DJI Dilectro coronavirus drony

 

Po rundach badań i testów, zespoły opracowały najlepsze praktyki rozpylania środka dezynfekującego na bazie chloru lub alkoholu etylowego. Stężenie roztworu, jak również wytyczne dotyczące lotu mogą być modyfikowane w zależności od różnych okoliczności, np. czy dany obszar jest znany jako zainfekowany, czy też nie.

DJI rozpyliło środek dezynfekujący na ponad 3 miliony metrów kwadratowych w Shenzhen. Firma pomaga również 1 000 hrabstwom w Chinach w przyjęciu metody opryskiwania. Obszarami docelowymi są fabryki, tereny mieszkalne, szpitale i zakłady utylizacji odpadów. W sumie, jak dotąd, obejmuje to 600 milionów metrów kwadratowych w całym kraju. Dzięki temu rozwiązaniu wydajność opryskiwania może być 50 razy większa niż w przypadku metod tradycyjnych. W dobie kryzysu, w którym czas odgrywa kluczową rolę, to świetna wiadomość.

 

Drony w walce z koronavirus covid-19

“Pomaganie w opanowaniu choroby, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa personelu, było w przeszłości bardzo trudne”, powiedział Romeo Durscher, starszy dyrektor ds. integracji bezpieczeństwa publicznego w DJI. “To był kompletny ruch oddolny. Użytkownicy zainspirowali nas do podjęcia działań i było to warte wysiłku. To ucieleśnienie ducha DJI, gdzie każdy, kto ma dostęp do tych nowych narzędzi, może pomóc poprawić swoje środowisko i pomóc społeczeństwu”.

Używanie bezzałogowych statków powietrznych na więcej sposobów

Te kilka ostatnich tygodni dało ludziom szansę na odkrycie nowych sposobów na ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 w Chinach. Zostały zamontowane głośniki na dronach, aby pomóc rozproszyć publiczne zgromadzenia w zatłoczonych miejscach. Drony latały, informując ludzi, w jaki sposób można dowiedzieć się więcej o środkach ostrożności. Kamery termowizyjne na bezzałogowych statkach powietrznych zostały również użyte do monitorowania temperatury ciała, aby personel medyczny mógł zidentyfikować nowe potencjalne przypadki.

Wybuch epidemii zatrzymał miliony rodzin w swoich domach, aby uniknąć kontaktu z innymi. Ogromna pomoc dla tych gospodarstw domowych może przyjść w postaci bezdotykowego dostarczania żywności. Organizacje mogą wysyłać żywność, zapasy i lekarstwa do każdego potrzebującego. Jednocześnie, unikanie kontaktu twarzą w twarz zmniejszy ryzyko zakażenia.

Kontynuacja walki z COVID-19

Walka z nowym koronawirusem dopiero się rozpoczęła. Przypadki w Chinach i poza nimi nadal się nasilają, ale ostatnie raporty pokazują, że przypływ wydaje się odwracać. Naukowcy codziennie dowiadują się więcej o tym wirusie. Szczepionki są opracowywane w laboratoriach na całym świecie. A opinia publiczna robi co w jej mocy, podejmując wszelkie dostępne środki ostrożności.

Podczas gdy COVID-19 pozostaje zagrożeniem, niezliczona liczba osób z innowacyjnymi pomysłami opracowuje rozwiązania na miarę XXI wieku, aby ratować życie. W DJI jesteśmy dumni z tego, że dajemy tym ludziom wsparcie w każdy możliwy sposób i będziemy nadal dążyć do tego, aby #DronesForGood chronił zarówno ratowników, jak i ogół społeczeństwa. Mamy nadzieję, że wnioski wyciągnięte z tego kryzysu pomogą nam jeszcze lepiej wykorzystywać drony, czujniki i inne najnowocześniejsze rozwiązania podczas przyszłych misji medycznych, humanitarnych, reagowania na katastrofy i pomocy.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem dronów do swojej jednostki lub firmy skontaktuj się z naszym działem Enterprise:

Piotr Gawron

piotr.gawron@dilectro.pl

mob. 881 726 654

Następny wpis  >
<  Poprzedni wpis
Masz pytania?

Kontakt
DJI Enterprise
Bezpieczeństwo Publiczne

Łukasz Grzelak
Tel:  881 726 664
lukasz.grzelak@dilectro.pl
DJI Enterprise
Kamil Plewka
Tel:  881 726 601
kamil.plewka@dilectro.pl
DJI Enterprise
Wdrożenia

Konrad Czarnecki
Tel:  733 430 090
konrad.czarnecki@dilectro.pl
Szkolenia DJI Academy
Tel:  881 726 700
szkolenia@flyandfilm.pl
Serwis
Radosław Bronakowski
Tel:  881 726 642
serwis@dilectro.pl